کاغذ براق

پوشش برای این نوع کاغذ، بر ظاهر لایه نازک مرکب اثر می گذارد. علاوه بر جذب مرکمب، می تواند برای اندازه گیری بازده سطح کاغذ (قابلیت چاپ پذیری) با اندازه گیری خلوص در هنگام تولید دوباره مرکب استفاده شود.

کاغذ تحریر

کاغذهایی هستند که عموما برای کالاهای تجاری بدون ارتباط با اب کاربرد دارند .این کاغذها دارای سطوحی هستند که مرکب را از قلم یا ماشین تحریر به سهولت می پذیرند و بد اسسانی پاک می شوند. کاغذ های بدون روکش در گرماژ متفاوت، از ۳۰ گرم تا ۵۰۰ گرم در بازار موجود است و تقریبا تمامی چاپ ها به جز تامپو بر روی آن انجام می شود.

کاغذ گلاسه

کاغذ روکش دار ، کاغذ پایه ای است که به آن رو کشی یکنواخت و براق داده شده است. کاغذهای روکش دار، به خاطر یکنواختی و نرمی زیاد سطح و مرکب پذیری یکسان، هنگامی مورد استفاده قرار می گیرند که کیفیت چاپی بالا مورد نظر باشد. این کاغذها انواع بسیاری دارند مانند: روکش براق شیشه ای (گلاسه شیشه ای)، روکش غير براق (گلاسه مات) روکش ماشـــینی، روکش در یک طرف کاغذ و غیره، کاغذ های با روکش در گرماژ متفاوت از ۳۰ گرم تا ۵۰۰ گرم در بازار موجود است و تقریبا تمامی چاپ ها به جز تامپو بر روی آن انجام می شود.

کاغذ برچسب تگ

کاغذ یا مقوای تگ که به آن ورق سیلندری یا فوردرینیر گفته می شود در رده بندی وزنی از ۱۰۰ تا ۲۵۰ پوند برای ساخت برچسب ها مناسب است.

مقوای پشت طوسی

این نوع مقوا که عمدتا برای بسته بندی با چپ افست داده می شود مشتمل بر لایه سلولزی ضخیم خاکستری رنگی است که یک وجه آن سفید بوده و گلسه است. وجه سفید این مقوا برای چاپ استفاده مي شود.

مقوا پشت طوسی

مقوای بافت دار

این نوع مقوا که معمولا کاربردهای تزئینی دارد در طیف وسیعی از بافت ها و مواد تولید می شود و تکنیک های مختلف چاپ از جمله افست و سیلک اسکرین با آن سازگار است.

مقوا بافت دار

انواع کارتن

کارتن ها متشکل از چند لایه مقوای مسطح و موجدارهستند که به منظور افزایش استحکام، بر روی یکدیگر چسبانده می شوند با بهره گیری از سیستم های چاپی همچون فلکسو گرافی و سیلک اسکرین می توان هستیم به چاپ بر روی کارتن ها مبادرت نمود و یا لایه های های چاپ شده با کیفیت بالا را بر روی ان لمينيت کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *