راهنمایی جعبه سه لایه

وقتی بحث در مورد جعبه مطرح می شود، به راحتی گیج می شود.

به عنوان مثال مقوا را در نظر بگیرید. هنگامی که به مقوا فکر می کنید، ممکن است تصور کنید که این مقوا فقط یک نوع از مواد بسته بندی است، اما چیزی بیشتر از آن وجود دارد.

مقوا یک نوع مواد است و جعبه سه لایه نوع دیگری است. آنها اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند، اما بسته به محصول، اهداف متفاوتی دارند.

در این پست، تفاوت‌های بین مقوا و جعبه سه لایه را بررسی می‌کنیم و به جنبه‌های مختلفی که جعبه سه لایه را تشکیل می‌دهند و فواید و کاربردهای آن‌ها را می‌پردازیم.

با انجام این کار، امیدواریم به شما کمک کنیم تا تصمیم بگیرید به چه نوع جعبه  نیاز دارید و چگونه کار با شرکت های جعبه سه لایه می تواند به شما کمک کند تا اطمینان حاصل کنید که محصول شما به جذاب ترین شکل برای مشتریان گرامی شما بسته بندی می شود.

مروری بر جعبه سه لایه

قبل از شروع، اجازه دهید دقیقاً کشف کنیم که جعبه سه لایه چیست.

جعبه سه لایه معمولا دارای سه لایه کاغذ است.

لایه‌های بیرونی را لاینر می‌گویند و لایه‌ی موج‌دار کاغذ بین آن‌ها فلوت نامیده می‌شود.

ورق های سه لایه را نیز می توان دو برابر کرد و درجات مختلف فلوتینگ را با هم ترکیب کرد تا محافظت بیشتری ایجاد کند.

با این حال، جعبه سه لایه استاندارد رایج ترین گزینه حمل و نقل است زیرا در حال حاضر محافظت عالی را ارائه می دهد و نسبتاً مقرون به صرفه است.

در واقع، ۹۰٪ از تمام محصولات ارسال شده در ایران از جعبه سه لایه استفاده می کنند!

سه لایه در مقابل مقوا – تفاوت چیست؟

بنابراین اکنون که می دانید جعبه سه لایه چیست و چقدر رایج هستند، ممکن است تعجب کنید که تفاوت بین سه لایه و مقوا چیست.

قبلاً اشاره کردیم که جعبه سه لایه با مقوا متفاوت است، اما اجازه دهید این موضوع را بیشتر باز کنیم.

مقوا به طور کلی از کاغذ ضخیم یا از خمیر کاغذ سنگین ساخته می شود و محافظت کمی در هنگام حمل و نقل ایجاد می کند.

معمولاً برای بسته‌بندی‌ها و ظروف کوچک‌تر محصول استفاده می‌شود، اما می‌تواند به عنوان تکیه‌گاه ساختاری در داخل بسته‌بندی نیز استفاده شود تا از از دست دادن شکل اقلام در حین حمل و نقل جلوگیری شود.

جعبه های سه لایه متفاوت هستند.

جعبه های سه لایه از سه لایه کاغذ تشکیل شده اند: دو ورقآستری و یک فلوت در وسط.

جعبه های سه لایه یکی از بهترین گزینه ها هستند، چه شرکت شما بسته های بزرگ را ارسال کند یا چند محصول ارسال کند.

جعبه سه لایه معمولا برای جعبه های حمل و نقل استفاده می شود، زیرا ورق های سه لایه محکم تر، سبک تر و بادوام تر از مقوا هستند.

می توانید اطمینان داشته باشید که محصولات در جعبه  ایمن باقی می مانند و همچنین می توانید جعبه خود را به گونه ای طراحی کنید که مشتریان دوست دارند!

دانستن این تفاوت برای تصمیم‌گیری اینکه چه نوع جعبه برای محصولات شما بهترین کارایی را دارد ضروری است، اما اگر قصد استفاده از جعبه‌های سه لایه را دارید، یک شرکت جعبه سه لایه می‌تواند با شما در فرآیند طراحی و نمونه اولیه همکاری کند تا گزینه مناسب را برای شما ایجاد کند.

انواع آستر کاغذی

حال، اگر تصمیم گرفته اید که جعبه سه لایه برای محصول شما مناسب است، بیایید نگاهی دقیق تر به گزینه های موجود بیندازیم و از انواع آسترهای کاغذی شروع کنیم.

آستر کرافت

 

کاغذ کرافت که از درختان چوب نرم ساخته شده است از ۷۰ تا ۸۰ درصد الیاف خمیر شیمیایی “بکر” تشکیل شده است که منجر به یک کاغذ درجه یک بسیار سفت و بادوام می شود. کاغذ کرافت پایدارترین گزینه در بین انواع کاغذهای موجود است، اما همچنین پرهزینه ترین است.

گزینه های آستر صنایع دستی عبارتند از:

کرافت قهوه ای – رنگ قهوه ای طبیعی متفاوت بسته به الیاف مختلف مورد استفاده، فرآیند خمیرسازی و محل کارخانه کاغذسازی.

کرافت سفید، مقرون به صرفه است و ویژگی های چاپ عالی را ارائه می دهد.

شبیه سفید تاپ کرافت است اما ظاهری خالدار دارد.

کاغذ تست یک گزینه کم هزینه تر از کرافت است. این به دلیل درصد بالاتری از محتوای فیبر بازیافتی است که در نتیجه یک لایه کاغذی با دوام کمتری ایجاد می‌کند.

محتوای فیبر بازیافتی بالاتر همچنین چاپ کاغذ را پیچیده ار می کند، اما استفاده از کاغذ تست به عنوان صفحه داخلی جعبه های سه لایه بسیار رایج است.

فلوت

فلوت ها درست مانند ورق های آستر از کاغذ ساخته شده اند، اما تفاوت در نحوه ساخت آنها نهفته است. آنها به شکل سه لایه هستند و ویژگی های بالشتک، استحکام و مقاومت در برابر فشار را برای بسته شما فراهم می کنند.

و نه تنها انواع مختلفی از آسترهای کاغذی برای انتخاب وجود دارد، بلکه درجات مختلف فلوت نیز وجود دارد که امکان سفارشی سازی بیشتر با نحوه جعبه محصول شما را فراهم می کند!

فلوت(A) یک چهارم سانتی متر اولین نوع فلوت موجدار است. این گرید فلوت دارای بالاترین کیفیت حفاظتی و بالشتکی است. اغلب برای بسته بندی اقلام شکننده استفاده می شود.

بی فلوت – یک هشتم سانتی متر -این فلوت بسیار نازکتر از بقیه به نظر می رسد، اما اجازه ندهید ظاهر آن شما را فریب دهد. B-Flute بسیار قوی است و معمولاً برای نمایشگرها و محصولات غذایی کنسرو شده استفاده می شود.

همچنین دارای سطح صاف تری برای چاپ با کیفیت بالاتر است و برای برش قالب عالی است.

B-Flute دارای خاصیت مقاومت در برابر له شدن عالی است و همچنین فضای کمتری را مصرف می کند. عملکرد فوق‌العاده‌ای برای انواع جعبه دارد، اما معمولاً به عنوان لایه‌بندی، جداکننده، و سایر اشکال جعبه اضافی نیز استفاده می‌شود.

C-Flute  سه شانزدهم سانتی متر انعطاف پذیر و یکی از متنوع ترین گریدهای فلوت در جعبه های موجدار است. مقاومت در برابر خرد شدن، استحکام انباشتگی و خواص چاپی متوسطی دارد. شما احتمالاً دیده اید که از این نوع برای جعبه های حمل و نقل استفاده می شود، اما برای بسته بندی شیشه، لبنیات و محصولات مبلمان نیز استفاده می شود.

E-Flute نازک تر و متراکم تر است تا ابعاد جعبه بیرونی را کاهش دهد و در فضای ذخیره سازی صرفه جویی کند. E-Flute دارای استحکام فشاری عالی، مقاومت در برابر خرد شدن و سطح نسبتاً صاف برای کاربردهای چاپ با کیفیت بالا است. می توانید از E-Flute برای لوازم آرایشی، شیشه های شکننده، سرامیک ها و سایر محصولات کوچک و ظریف استفاده کنید.

F-Flute  دارای ویژگی‌های محافظتی مشابه E-Flute است اما سطح صاف‌تری برای چاپ با کیفیت بالا دارد.

گزینه های ضخامت و تست های کنترل کیفیت

اکنون که انواع مختلف آسترهای کاغذی و گزینه‌های درجه فلوت را پوشش داده‌ایم، بالاخره زمان آن رسیده است که به ضخامت نگاه کنیم!

در زیر خلاصه ای از برخی از گزینه های ضخامت شما آورده شده است، اما قبل از اینکه به جزئیات بیشتر بپردازیم، ابتدا باید تست های کنترل کیفیت مختلف را مورد بحث قرار دهیم تا بهتر بفهمیم هر ضخامت چه چیزی ارائه می دهد.

Single Face شامل یک ورق آستر و فلوت چسبانده شده از یک طرف است.

سه لایه – رایج ترین ضخامت. دو ورق آستری با ورق فیبر فلوت دار که در بین آنها چسبانده شده است.

پنج لایه – سه ورق آستری و دو ورق فلوت دار در بین آنها.

تست های کنترل کیفیت

جعبه های سه لایه در هنگام بسته بندی، حمل و نقل و ذخیره سازی تحت فشار و ضربه قرار می گیرند. هدف جعبه های سه لایه مقاومت در برابر آسیب تا حد امکان برای محافظت از محصولات داخل است.

روش های مختلفی برای تست استحکام مواد جعبه سه لایه وجود دارد. اما هنگام انتخاب مواد برای جعبه های سه لایه خود از چه آزمایشی باید استفاده کنید؟

تست له شدن لبه یکی از تست های ضروری برای جعبه های سه لایه است.

همانطور که از نام آن پیداست، نیرو به صورت عمود بر لبه تخته موجدار اعمال می شود تا زمانی که کمانش شود.

نتایج به تولیدکنندگان اطمینان می دهد که این ماده دارای استحکام و دوام لازم برای تحمل بارهای سنگین و مقاومت در برابر پشته است. 

مقدار حاصل بر حسب کیلو گرم در هر سانتی متر خطی لبه باربر نشان داده می شود و در رتبه بندی ECT گزارش می شود.

۳۲ ECT رایج ترین ماده موجدار است.

تست له تخت نیز استفاده می شود و مشابه تست له شدن لبه است.

این آزمایش نیرو را مستقیماً بر روی سطح تخته فیبر موجدار اعمال می کند تا زمانی که فلوت صاف شود و ساختار آن را به خطر بیندازد.

این آزمایش مقاومت فشرده سازی و انباشتگی تخته موجدار مورد نیاز برای حمل بارهای سنگین را تعیین می کند.

تست انفجاری که به عنوان تست مولن شناخته می شود ، دوام سطح تخته فیبر موجدار را به چالش می کشد.

همانطور که تست له شدن مسطح به دنبال مقاومت فشاری است، تست انفجار نیروی مورد نیاز برای سوراخ کردن تخته لاینر را تعیین می کند. مقدار حاصل بر حسب کلیوگرم بر سانتی متر مربع داده می شود.

۲۰۰# به معنای ۲۰۰ کیلوگرم در هر سانتی متر مربع نیروی اعمال شده بر روی صفحه لاینر است.

تست جذب آب که به عنوان تست کاب شناخته می شود، سطح رطوبتی که ماده می تواند تحمل کند را تعیین می کند و یکپارچگی ساختاری خود را حفظ می کند.

اندازه گیری میزان جذب سطح جعبه نیز ضروری است زیرا ممکن است بر قابلیت چاپ جعبه تأثیر بگذارد.

در سطح پشتی، همین آزمایش نشان می دهد که آستر چقدر به فلوتینگ می چسبد.

تست کاب با ریختن مقدار مشخصی از مایع روی مواد آغاز می شود. سپس این ماده قبل از برداشتن و بررسی مایع را برای مدت معینی جذب می کند.

در نهایت، Ring Crush Test فشرده سازی مواد کاغذ و تخته را اندازه گیری می کند. یک نوار مقوا با طول و عرض استاندارد به شکل یک حلقه در می آید. نیرو به صورت عمود بر لبه کاغذ اعمال می شود تا زمانی که کمانش شود.

تک دیوار

با درک اولیه تست های کنترل کیفیت، در نهایت می توانیم ضخامت ها و آنچه را که ارائه می دهند را بررسی کنیم.

سبک های جعبه سه لایه تک جداره از نظر استحکام و دوام مواد متفاوت است. همانطور که قبلاً ذکر شد، می توان آن را با تست Edge Crush تست کرد .

جعبه های موجدار تک جداره می توانند وزنی از ۲۳ ECT تا ۵۵ ECT را حمل کنند. وزن آن کمتر است و جعبه های موجدار تک جداره “ضعیف تر” ممکن است تا حداقل وزن ۲۰ کیلوگرم را تحمل کنند.

دوجداره و سه جداره

از آنجایی که در این سبک جعبه های موج دار حداقل دو جداره ورق موجدار وجود دارد، البته جعبه های دوجداره و سه جداره از دوام بیشتری برخوردار هستند. نکته منفی این است که جعبه انعطاف کمتری دارد.

با این حال، این ویژگی ممکن است در برخی موارد برای محصولات خاصی ضروری باشد.

با انباشته شدن A-Flute و مقاومت در برابر فشار، این ترکیب همچنین گزینه مناسبی برای ذخیره سازی است.

فلوت BC – یک اجرای عالی همه جانبه، این ترکیب حفاظت از حمل و نقل در سطح بالایی را فراهم می کند و اغلب در جعبه های حمل و نقل دیده می شود. فلوت EB – استحکام حمل و نقل و ایمنی فوق العاده ای را ارائه می دهد، در حالی که فلوت بیرونی E-Flute اجازه می دهد تا سطح چاپ عالی با کیفیت بالا را داشته باشید.

مزایای جعبه سه لایه

اگر تا به حال آن را دنبال کرده باشید، ممکن است قبلاً برخی از مزایای جعبه سه لایه را درک کرده باشید، اما این مزایا ارزش تکرار دارند!

مقوای سه لایه و جعبه های سه لایه به دلیل مزایای زیادی که ارائه می دهند و هزینه تولید نسبتاً پایین، محبوبیت پایداری داشته اند.

برخی از دلایل اصلی محبوبیت آنها عبارتند از

محافظت: جعبه سه لایه یکی از بهترین گزینه های بسته بندی موجود برای کسانی است که به دنبال محافظت از اقلام خود در حین حمل و نقل هستند. این می تواند تأثیرات ناشی از جابجایی و حمل و نقل را تحمل کند، و بالشتک پشتیبانی زیادی ارائه می دهد.

دوام: جعبه های سه لایه به دلیل ویژگی های محافظتی بادوام هستند.

جعبه ها می توانند ضربه های زیادی را بدون آسیب رساندن به محصولات داخل آن تحمل کنند و به عنوان یک مانع عالی در برابر عناصر عمل می کنند.

سازگار با محیط زیست: پایداری به ویژه برای بسته بندی اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است. جعبه های سه لایه از الیاف بازیافتی ساخته شده اند. آنها همچنین به راحتی بازیافت می شوند و آنها را به رقیب بهتری برای بسته بندی پایدار تبدیل می کند.

قابل سفارشی سازی: به دلیل گزینه های بسیار موجود برای مواد اولیه و سازگاری با محیط زیست آنها، جعبه های سه لایه بهترین گزینه برای کسانی است که به دنبال بسته بندی سفارشی از جمله چاپ هستند.

شکل و ضخامت در کنار گرافیک و چاپ سطحی به راحتی قابل تنظیم است.

اما برخی از صنایعی که جعبه سه لایه برای آنها بهتر عمل می کند کدامند؟

چه صنایعی از جعبه های سه لایه سود می برند؟

بسیاری از صنایع از استفاده از جعبه های سه لایه، به ویژه تجارت الکترونیک سود می برند.

بسته به اندازه و شکل بسته بندی، حمل و نقل و ارسال می تواند قابل کنترل تر باشد.

همانطور که بحث شد، مقوای سه لایه و جعبه های سه لایه می توانند در برابر سایش و پارگی زیادی که در طول حمل و نقل رخ می دهد مقاومت کنند و آنها را به ایمن ترین گزینه تبدیل کند.

کسب و کارهای تجارت الکترونیک به طور قابل توجهی از جعبه های سه لایه سود می برند.

با توجه به رشد روزافزون اتکا به خرید آنلاین، شرکت‌ها جعبه های سه لایه را انتخاب کرده‌اند تا اطمینان حاصل کنند که محصولاتشان در شرایط بکر به درب منزل مشتریانشان می‌رسند.

علاوه بر این، جعبه های سه لایه تطبیق پذیری زیادی در قابلیت های چاپ ارائه می دهد و به برندها اجازه می دهد در اتاق های پست مشتریان خود برجسته شوند.

همانطور که در بالا توضیح داده شد، سه لایه نیز بهترین گزینه برای پایداری و بازیافت است.

مشتریان می خواهند به برندها وفادار باشند، اما برندها باید تعهد خود را نیز نشان دهند.

با انتخاب جعبه پایدار، می توانید اعتماد بسیار زیادی را با مشتری ایجاد کنید و ارزش زیادی به روایت برند خود اضافه کنید.

جعبه های سه لایه به شما این امکان را می دهد که روابط با مشتری را توسعه دهید در حالی که برای کره زمین مفید است.

جعبه های سه لایه گزینه های بسته بندی سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت هستند که هنوز هم عالی به نظر می رسند!

در واقع، موج‌دار بازیافتی برای بازگرداندن اخبار با پوشش رسی (درجه کاغذ) استفاده می‌شود و در نتیجه زندگی دیگری به آن می‌بخشد!

در اینجا چند نمونه از موفقیت های جعبه سه لایه وجود دارد که ما روی آنها کار کرده ایم تا ایده بهتری از ظاهر محصول نهایی و کاربردهای احتمالی جعبه های سه لایه به شما ارائه دهیم.

۱ کانو ۲: جعبه های سه لایه مارک دار با کیفیت بالا

با کار با ۱canoe2، پاکفکتوری بسته‌بندی منحصربه‌فردی را توسعه داد که به برند خود وفادار بود و به ارسال محصولات با خیال راحت ادامه داد.

جعبه های سه لایه چاپ دیجیتالی به طرز باورنکردنی سریع چاپ می شدند و در عین حال به برند اجازه می داد تا بسته بندی را به دلخواه خود طراحی کند.

نتیجه؟ بسته ای زیبا که به محض دریافت محصولات، تجربه فوق العاده ای را برای مشتریان ایجاد می کند.

این تنها یک نمونه از تمام روش‌های مختلف استفاده از جعبه های سه لایه است، اما می‌توانید الهام بیشتری برای جعبه های سه لایه پیدا کنید تا مناسب محصول خود را پیدا کنید.

جعبه های سه لایه با هزینه نسبتا کم مزایای زیادی را ارائه می دهد.

شما می توانید آزادی خلاقانه زیادی در طراحی بسته بندی دقیقاً همانطور که می خواهید با این مواد داشته باشید که می تواند بسیار سرگرم کننده باشد.

با درک خوب جعبه های سه لایه ، کسب و کارها قدرت ایجاد اعتبار برند و تجربه استثنایی مشتری را دارند.

امروز با یک متخصص جعبه تماس بگیرید تا در مورد استفاده از جعبه های سه لایه برای محصول خود بیشتر بدانید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *